Tatra banka - Slovensko

Kompletní rebranding poboček Tatra banka na Slovensku 

Máme za sebou velmi zajímavý projekt, v rámci kterého jsme měli možnost spolupracovat s jedním z největších bankovních subjektů na Slovensku. Naším úkolem bylo kompletně proměnit interiér 12 poboček Tatra banky. Jak práce na zakázce probíhaly a s jakými výzvami jsme se museli popasovat? To se dočtete na následujících řádcích.
Pro slovenskou Tatra banku jsme vyráběli a montovali obklady stěn, bankomatů či stropní konstrukce.

Umíme těžit i z neúspěšných výběrových řízení

K zakázce jsme se dostali po doporučení od Raiffeisenbank, která vypisovala výběrové řízení na přestavbu svých českých poboček. V tomto výběrovém řízení jsme sice prvenství nezískali, ale klient byl s naším návrhem tak spokojený, že nás doporučil jako spolehlivého partnera svým kolegům na Slovensku. Skupina Erste, do níž Tatra banka patří, nás pak jakožto zadavatel zakázky oslovila s tím samým úkolem. Tentokrát jsme už byli 100% úspěšní a mohli se pustit do realizace přestavby 12 slovenských poboček.

Výroba atypického nábytku je pro nás typická

Zakázka byla velmi rozsáhlá, zadáním byl kompletní rebranding poboček. Takže jsme museli vyrobit a smontovat vše, co je v interiéru bankovní pobočky potřeba – pokladny, recepce, přepážky, obklady bankomatů a stěn, bezpečnostní skla, stropní konstrukce a podhledy, ale i atypický nábytek, který je součástí takřka každé naší realizace. Vše muselo být v souladu s novým designem poboček, který nám poskytli interní architekti Tatra banky.


„Hotový designový návrh jsme dostali od klienta, takže naše role spočívala v tom, že jsme vytvářeli konstrukční výkresy a konzultovali materiály, barvy, rozměry a funkcionalitu jednotlivých prvků,“ vysvětluje generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta a dodává, že „po schválení naší nabídky jsme začali s výrobou, která probíhala ve dvou fázích. První fáze zahrnovala vzorování, které jsme prezentovali klientovi. Po připomínkování následovala druhá fáze, tedy finální výroba a následná montáž.“
Tým Bakof group měl na starosti kompletní výrobu a montáž vybavení podle designového návrhu Tatra banky.

Realizaci zvládáme v krátkém čase

Tým Bakof zvládne běžně postavit jednu pobočku do 4–6 týdnů od objednání a ani u poboček Tatra banky tomu nebylo jinak. Samozřejmě jsme museli koordinovat naše práce s ostatními dodavateli, kteří se podíleli na rekonstrukci, ale vše šlapalo jak švýcarské hodinky. Podobným tempem jsme například proměnili kavárnu Costa Coffee v Praze.
Dřevo hraje v pobočkách Tatra banky hlavní roli, ať už se jedná o obklady stěn nebo kancelářské vybavení.  

Poradíme si i s přísnými specifiky bankovního sektoru

Zakázky pro bankovní sektor jsou vždycky výzvou. Je potřeba se v tomto odvětví umět pohybovat, protože je zde nutné dodržovat určitá bezpečnostní pravidla – od zásad mlčenlivosti až po práci s neprůstřelným sklem. Za roky naší praxe jsme se už ale s podobnými výzvami setkali, takže jsme se klientovi rychle přizpůsobili.


„Bylo pro nás opravdu zajímavé spolupracovat s dalším odvětvím, jako je bankovní sektor, v němž to je opravdu přísné. Každé odvětví má svá specifika, a kdo někdy řešil rekonstrukce obchodního centra ví, že to není žádná sranda. Banky jsou ale úplně jiný level. Naši společnost to zase někam posunulo a mohu říct, že i velice bavilo,“ hodnotí spokojeně Bárta.
Oddělené kanceláře a jednací místnosti zaručují dostatečné soukromí.  


Řešíte rekonstrukci prodejny, hotelu nebo kanceláří? Ozvěte se nám. Bakof se rád podívá na zoubek i vašemu projektu, ať je jakkoli složitý. Abyste se přesvědčili o kvalitě naší práce, prohlédněte si i ostatní reference.


Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o realizaci bankovní pobočky