Costa Coffee - Česko, Praha

Proměna kavárny Costa Coffee v Praze

Kavárna Costa Coffee v Praze prošla pod našima rukama kompletní rekonstrukcí, včetně nových podlah, nábytku, baru nebo obkladů. Při realizaci byl kladen důraz hlavně na kvalitní přírodní materiály a umělý kámen. I když byli pracovníci Bakof group v časovém presu, zakázku bez problémů zvládli díky zkušenostem z předchozích realizací. Přečtěte si, jak práce probíhaly a jaký byl výsledek.Tým Bakof group měl v kavárně Costa Coffee na starosti výrobu a montáž nového nábytku, pokládání podlah i nových pracovních desek.

Díky zkušenostem si poradíme

Požadavkem klienta bylo celkové „oživení“ kavárny Costa Coffee v Praze. Jednalo se o nové povrchy, pracovní desky, bar, orámování sezení, kompletní novou výrobu atypického nábytku, obkladů a skříní se zachováním stávajících gastro technologií, jako je kávovar nebo lednice. 


Náš tým dostal od klienta zadání a hrubou výkresovou dokumentaci. Měli jsme také jasno v tom, jaké materiály využijeme. Jednalo se především o kvalitní přírodní materiály a umělý kámen. Řídili jsme se tak zadáním klienta, ale v některých věcech jsme měli jasno díky našim zkušenostem z předchozích realizací interiérů restaurací nebo kaváren


„Jednalo se o interiér kavárny. S podobným prostorem jsme se už setkali například při vybavení podniku Večerka, proto jsme věděli, co pohlídat – od pracovních ploch až po posezení. Je například potřeba pokud možno eliminovat ostré hrany u nábytku nebo laminátových podlah. Podobné věci už není nutné nikomu v našem týmu vysvětlovat – právě díky našim bohatým zkušenostem se na nás klienti často obrací,“ vysvětluje generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta.Při výrobě a montáži nábytku a podlahy v kavárně bylo potřeba eliminovat ostré hrany.

Každá zakázka je specifická

Proměna kavárny Costa Coffee byla speciální v tom, že její provozovna sídlí v obchodním centru. V takových případech se musíme řídit různými interními pravidly. Jedná se například o hlučnost nebo možnosti navážení materiálů. My v Bakof group už s montážemi v obchodních centrech máme zkušenosti díky realizacím food courtů a vše řešíme s jednotlivými facility manažery. 

Zvládáme i práci v časovém presu

Od chvíle, kdy jsme zakázku dostali, po otevření kavárny uběhlo 5 týdnů. Jednalo se o práci s náročným termínem dokončení, což ale pro nás není problém. Setkali jsme se s tím například i při realizaci duty free obchodu ve Švýcarsku. Stejně jako tehdy i tentokrát bylo nutné rychle reagovat, protože zavřená kavárna stojí provozovatele peníze. 


Klient si náš tým vybral akvizičně. „Většinou to znamená, že se se zadavatelem sejdeme, odprezentujeme, co umíme a potom se vyptáme, co přesně by od nás mohl potřebovat. Na první zakázku máme většinou málo času, ale později přicházejí od zadavatele další a větší projekty,” popisuje Bárta.Mezi použité materiály patřilo především dřevo a umělý kámen.

Bakof group získává zakázky od top společností

Realizace kavárny Costa Coffee byla jednou z prvních zakázek, jež jsme řešili pro společnost Lagardere, která stojí za několika tisíci provozovnami po celé Evropě. „To jen dokazuje, že tým Bakof hraje ve svém oboru pomyslnou Ligu mistrů. Spolupráce s top společností, jakou je nadnárodní koncern Lagardere, nás utvrzuje v tom, že jdeme správným směrem,“ říká Bárta. 


S firmou Lagardere spolupracujeme a podílíme se na dalších realizacích, jako jsou pekárny Hello, pokladní boxy na letiště a další. 


Přemýšlíte, že oživíte interiér vaší kavárny, restaurace nebo hotelu, ale nevíte, jak na to? My v Bakof group si s tím hravě poradíme. Kontaktujte náš tým profesionálů, kteří se vám budou naplno věnovat. Zdroj fotografií: Bakof group

Prozkoumejte interiér kavárny Costa Coffee ve 3D virtuální prohlídce

Mám zájem o vybavení kavárny