Dinopark - Maďarsko, Budapešť

Realizovali jsme dinosauří zakázku pro Dinopark v Budapešti

Máme za sebou úspěšné výběrové řízení a realizaci vstupního prostoru Dinoparku v Budapešti. Klient nás oslovil prostřednictvím webu, kde ho zaujaly naše reference a zkušenosti s podobnými projekty. Jak zakázka pro Dinopark, na které se podílel celý tým Bakof group, probíhala? Přečtěte si o tom na následujících řádcích.Obří hlava tyrannosaura láká návštěvníky do Dinoparku, který je umístěný na střeše obchodního centra.

Výběrové řízení a projektový návrh

Naším úkolem bylo navrhnout a realizovat obchodní místo s kasou, která by návštěvníky nalákala k návštěvě Dinoparku umístěného na střeše obchodního centra. Projekt musel být nejen esteticky působivý, ale také plně funkční. Výběrové řízení jsme vyhráli díky našemu originálnímu návrhu, který kombinoval funkčnost s atraktivním designem.


S klientem, který má bohaté zkušenosti s budováním Dinoparků, jsme úzce spolupracovali na detailním rozpočtu. „Klient měl jasnou představu o finančních nákladech, což nám umožnilo rychle se dohodnout a přistoupit k realizaci“, říká generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta.

Dali jsme si záležet na autentickém vzhledu

Projekt odkazuje na pravěké období, což jsme promítli už do samotného návrhu designu pokladny. Použili jsme kvalitní kamenitou stěrku, která dodává pokladně autentický vzhled. Pečlivě jsme promysleli všechny detaily včetně digitálních panelů s informacemi pro návštěvníky tak, aby na ně zapůsobily od prvního okamžiku.Kasa Dinoparku je vyrobená z bytelné železné konstrukce, aby udržela hlavu tyrannosaura. Použili jsme také MDF desky a kvalitní kamenitou stěrku.

Stokilová hlava jela na zátěžový test z Budapešti do Brna

Na realizaci projektu se podílel celý tým Bakof složený z konstruktérů, projektových manažerů a architektů. Prostor pro vyjádření samozřejmě dostal i investor. Díky efektivní spolupráci jsme projekt dokončili za pouhých šest týdnů. S jakou největší výzvou jsme se během realizace setkali? 


Jedním z hlavních technických úkolů bylo přimontování obří 100kg tyrannosauří hlavy ke kase. Vše vyžadovalo precizní montáž a zajištění, aby pokladna tak těžkou váhu unesla. Abychom si byli jistí, že si vše sedne a bude držet, putovala hlava tyrannosaura z Budapešti do naší výrobní haly v Brně, kde jsem zátěž testovali. „Nemusím ani zmiňovat, že tato obří skulptura byla magnetem pro všechny naše zaměstnance – každý se na ni přišel podívat“, usmívá se Bárta.Stokilovou hlavu tyrannosaura jsme nejdřív museli převézt do naší výrobní haly, abychom otestovali, že pokladna zátěž vydrží.

Poradíme si i se specifiky montáže v obchodním centru

Samotná instalace kasy v obchodním centru byla náročná, protože jsme museli pracovat přes noc. Nesmělo totiž dojít k narušení běžného provozu. Naše zkušenosti z rekonstrukce OC Nisa v Liberci, Duty Free Shopu na letišti v Curychu a dalších realizací po celé Evropě nám však pomohly překonat i tuto výzvu a úspěšně dokončit projekt.


Realizace vstupního prostoru Dinoparku byla pro Bakof skvělou příležitostí ukázat naše schopnosti v oblasti designu a konstrukce. Věříme, že výsledek našeho úsilí přinesl klientovi i návštěvníkům jedinečný a atraktivní vstupní prostor, který splňuje nejvyšší standardy kvality a estetického provedení.


Děkujeme Dinoparku v Budapešti za důvěru a těšíme se na další spolupráci.


Řešíte rekonstrukci obchodního centra, autosalonu nebo lokální prodejny? Svěřte svůj projekt do rukou týmu Bakof! Vymyslíme vám originální řešení na míru vašim prostorům. Stačí nám zaslat nezávaznou poptávku.


Zdroj fotografií: Bakof group


Mám zájem o atraktivní prodejní prostor