OC Nisa – Liberec, Česko

Kompletní rekonstrukce obchodního centra Nisa Liberec

K největším zakázkám Bakof group patří i celková rekonstrukce obchodního centra Nisa v Liberci. Vzhledem ke komplexnosti realizace, nutnosti dodržení různých bezpečnostních předpisů a velké ploše se jednalo o opravdu velkou výzvu. Nebyli bychom to ale my, kdybychom se do práce nepustili naplno a s chutí.
Bakof group se tentokrát pustil do kompletní rekonstrukce obchodního centra. Součástí byl také nový food court.

Jedna z největších zakázek Bakof group

Zadavatelem realizace byla společnost CPI property Group, se kterou jsme už v minulosti spolupracovali v rámci různých výběrových řízení. Klient proto věděl, co od Bakof group může očekávat – příznivou cenu, vysokou kvalitu práce a reference zakázek, na kterých jsme pracovali.


Získali jsme tedy objednávku na přestavbu obchodního centra Nisa Liberec. „Jedná se o kompletní předělávku celého prostoru, od vybavení restaurace neboli food courtu přes informační systém, přestavbu toalet až k lavičkám v prostoru nákupního centra včetně instalace dalšího atypického nábytku,“ vyjmenovává generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta. My jsme se s podobným projektem, který se týkal kompletního vybavení obchodu o velké ploše, setkali už při práci na Duty free shopu v Curychu.
Food court v obchodním centru oživuje spousta zeleně.

Jednání s klientem a schvalovací proces

Jako při každé zakázce následovaly koordinační schůzky s klientem, v tomto případě se zástupci společnosti CPI, projektanty, architekty a konstruktéry. Celý projekt a jeho harmonogram jsme probírali v několika kolech. Poté jsme se vrhli na prototypování jednotlivých prvků. Jednalo se například o sedací lavice, obklady nebo stropní lamely. Po schválení šlo vše do výroby a podle předem určeného termínu jsme se pustili do samotné realizace.

Velká výzva pro naše konstruktéry

Skupina CPI má vlastní architekty a projektové inženýry, od kterých jsme obdrželi kompletní schématické výkresy k jednotlivým prvkům a designu. „Dalo by se říct, že šlo o hotové návrhy, ale na nás i tak čekala spousta práce. Vše, co jsme montovali, bylo totiž potřeba na místě zaměřit, potom vyvinout a upravit přesně pro daný prostor,“ popisuje Bárta. Do práce se tak velmi intenzivně pustilo konstrukční oddělení, které se skládá z 5 pracovníků.
I když jsme dostali hotový návrh, čekala na nás spousta práce. Nejvíc dostalo zabrat konstrukční oddělení.

Tisíce m² s Bakof rukopisem

Zakázka na přestavbu a vybavení celého obchodního centra má svá specifika. Vzhledem k tomu, že se jednalo o komplexní realizaci, bylo potřeba splnit různé legislativní požadavky. „Při práci nám pod ruce koukají desítky lidí a je nutné vyhovět všem. Nejedná se jen o zadavatele, ale i požárníky nebo třeba obchodníky a majitele prodejen,“ vysvětluje Bárta.


Celkově je to velmi náročný proces, který zabere zhruba rok práce a my máme první část za sebou. Pro představu – celková předělávka food courtu od podlahy po strop nám zabrala 4 měsíce. Ale všechno má samozřejmě i světlé stránky a my jsme rádi, že celé obchodní centrum, což je několik tisíc m², bude mít rukopis Bakof group.


Pokud máte v plánu rekonstrukci vaší prodejny či nákupního centra a zaujala vás naše práce, budeme rádi, když se na nás obrátíte. Probereme spolu, jak bude realizace probíhat a vše doladíme do posledních detailů.Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o vybavení obchodního centra