CYRRUS – Česko, Brno

Zbrusu nové vybavení kanceláří pro Cyrrus Brno

Tentokrát měl tým Bakof na starost realizaci nového vybavení kanceláří pro investiční společnost Cyrrus v Brně. Na zakázce jsme opět spolupracovali s architekty Kyzlink Architects a zabývali jsme se celkovým servisem od návrhu materiálů až po stavební úpravy interiéru. V následujícím textu se dozvíte, jak práce probíhaly.


Úkol zněl jasně – kompletní předělání prostoru

Náš tým Bakof group se podílel na realizaci nového vybavení kanceláří obchodního, účetního a personálního oddělení pro investiční společnost Cyrrus se sídlem v Brně na ulici Veveří. Zadání od klienta požadovalo náš kompletní servis, jak jsme už v Bakof group zvyklí – na podobné zakázce jsme pracovali například pro společnost Huawei nebo firmu 24i.


Začali jsme konzultací a doporučením materiálů, pokračovali prototypováním produktů a skončili u kompletních stavebních úprav včetně montáže nového mobiliáře. „V praxi to znamenalo výměnu podlahy, příček, elektrických rozvodů a světel. Veškerý nábytek byl dodán na zakázku, takže si zaměstnanci Cyrrus mohou užít nové stoly, židle, kuchyňku, skříňky a další kancelářské vybavení,“ vyjmenovává generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta. 
Veškerý nábytek byl dodán na zakázku. Tak, aby pracovníkům v kanceláři nic nechybělo a vše měli šikovně po ruce.

K realizaci jsme se dostali díky doporučení

K výběrovému řízení na zakázku pro společnost Cyrrus jsme se dostali skrze doporučení od našich dlouholetých partnerů architektů z Kyzlink Architects, kteří se zabývali 3D návrhem interiéru pro tuto realizaci. Mezi naše minulé společné zakázky patří projekty od privátního bydlení, retail poboček a obchodních center až po kancelářské budovy.

Originální řešení pro nás nejsou problém

Zajímavostí na zakázce byla tzv. hnízda stolů, kam bylo potřeba přivést elektřinu. Vzhledem k tomu, že nebyla možnost podlahových zásuvek, ve spolupráci s Kyzlink Architects jsme vymysleli stropní systém rozvodu elektřiny. Ke každému stolu jsme nainstalovali květináč, ze kterého vede ke stropu drátěná síť v kovovém rámu. Uvnitř něj je vedena elektřina. 


Popínavé rostliny zasazené do květináčů prorůstají drátěnou sítí, a tak veškeré elektrické rozvody a kabely krásně schovají. Celý systém jsme vyřešili nejen prakticky, ale také esteticky z hlediska designu a do interiérů kanceláří jsme tak zakomponovali i zeleň.


Spolupráce s Kyzlink Architects je pro nás vždy příjemná, ale v mnohém představuje výzvu. „Architekti jsou neuvěřitelní detailisti, takže ne vždy je mezi námi jednoduchá domluva, ale na druhou stranu si od nás nechají často poradit ohledně technologických postupů a dají na naše doporučení. Výsledek tak vždycky stojí za to,“ vysvětluje Bárta.
Spolu s architekty z Kyzlink Architects se nám podařilo šikovně vyřešit rozvod elektřiny v kombinaci s popínavými rostlinami.

Zakázku jsme vyhráli ve výběrovém řízení

Výběrové řízení, kterého jsme byli součástí, trvalo asi měsíc a zúčastnilo se ho dalších 5 firem. „Klient kladl při výběru největší důraz na cenu, kvalitu práce a reference společnosti,“ říká Bárta. Jakmile jsme výběrové řízení vyhráli a zakázku získali, konaly se schůzky celého týmu, který se na realizaci podílel. Zástupce investora, architekti, projektoví vedoucí a konstruktéři z Bakof group jednali ohledně výkresů, prototypů výrobků a materiálů. Zhruba za 1 měsíc byla schválena výroba.


Klient požadoval dokončení projektu v nejkratším možném čase, protože přestavba omezovala provoz obchodního oddělení. V Bakof group jsme stanovili termín na 8 týdnů. Ve výsledku jsme to zvládli rychleji a za 6 týdnů už mohli pracovníci Cyrrus Brno usednout do nových „zelených“ kanceláří.


Plánujete přeměnu vašich kanceláří a líbí se vám naše práce? Budeme rádi, když se nám ozvete a vymyslíme pro vás řešení na míru. Začneme osobní schůzkou, probereme spolu vhodné materiály a technologie a o výrobu s montáží se postaráme tak, abyste byli na 100 % spokojení.Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o novou kancelář