Huawei - Česko, Praha

Nové zasedací a prezentační místnosti pro Huawei v Praze

Tým Bakof group se opět zabýval komplexním řešením. Tentokrát pro společnost Huawei a její sídlo v Praze. Přestavba zasedacích a prezentačních místností zahrnovala veškeré práce od návrhu přes vývoj, výrobu až po montáž. Přečtěte si, jak se našim zkušeným kolegům realizace povedla.
Nové zasedací a prezentační prostory pro společnost Huawei v Praze.

Náročné zadání pro nás není překážkou

Přestavba zasedacích a prezentačních místností pro společnost Huawei v Praze zahrnovala komplexní řešení. Bakof tým se tak zabýval návrhy, vývojem, vzorkováním, výrobou, montáží a servisem. To pro naše pracovníky nepředstavuje žádný problém, protože s realizací zakázek od A do Z mají bohaté zkušenosti.


I tak se ale zakázka pro Huawei neobešla bez určitých výzev. Klient byl velice náročný, pokud šlo o zpracování návrhu – veškeré schvalování podléhalo řediteli v Číně, projekt se po grafické stránce ladil do posledních detailů několik týdnů,“ vysvětluje generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta.Návrh interiérů místností podléhal náročným požadavkům klienta.

Po schválení přišlo na řadu vzorkování materiálů. V praxi to u nás funguje tak, že naši vývojáři a architekti vyrobí menší desky, na kterých se odprezentuje plošný materiál, připraví se vzorky látek a, pokud vše vyhovuje, dopracují se finální výkresy a vše jde do výroby. Využili jsme klasické nábytkářské materiály – laminované dřevotřískové desky, na namáhanější povrchy laminát a některé obklady jsou dýhované.

Luxusní elegance v kanceláři 21. století

Spojení honosného stylu s moderním. Tak by se dal nazvat požadavek klienta na zařízení zasedací místnosti. Interiér měl připomínat anglický aristokratický klub“, který ale zároveň působí dostatečně moderně a odpovídá standardům dneška. 


Prezentační místnost měla vypovídat o úspěších a cestě společnosti Huawei Evropou, které dokreslují letopočty na stěnách. Zajímavým prvkem jsou světelné boxy přichycené v místnosti na stropě. I když byla jejich montáž trochu složitější, nebylo to nic, s čím by si naši kolegové neporadili. Zkušenosti s komplikovanými konstrukcemi máme například z realizace kanceláří pro firmu 24i v BrněZasedací místnost měla podle zadání klienta připomínat anglický aristokratický klub, ale zároveň splňovat moderní požadavky.

Pro tým architektů Bakof group bylo zásadní výzvou skloubit požadavky klienta, aby moderně zařízená prezentační místnost navazovala na zasedací místnost ve staroanglickém stylu. Zde je na místě vyzdvihnout práci architektů, kteří se s touto výzvou skvěle poprali. Tentokrát to byla čistě Bakof práce bez dalších architektonických studií,“ popisuje Bárta. 


Zaujala vás realizace pro společnost Huawei a přemýšlíte o nových interiérech kanceláří a zázemí pro zaměstnance? Ozvěte se nám a proberte s našimi odborníky podrobnosti. Zdroj fotografií: Bakof group