FunBaby – Česko, Praha

Nová prodejna FunBaby v Praze

Místo, kde rodiče koupí absolutně cokoliv, co potřebují pro svá miminka i předškoláky, a kde se děti i dospělí při nakupování cítí dobře. To je nová prodejna dětského vybavení FunBaby. Při její realizaci jsme kladli důraz na bezpečnost dětí, ušetření práce zaměstnanců i emoce. Více o celé realizaci se dočtete na následujících řádcích.
Centrální kasa je středobodem celé pražské prodejny FunBaby.

Nákup dětského vybavení je specifická disciplína

V dnešní době podléhá velká většina produktů trendu nákupu na internetu. V tomto ohledu ale nákup věcí pro děti je a bude vždy trochu specifický. Pokud kupujeme něco pro ty nejcennější, které v životě máme, chceme se o kvalitě produktu přesvědčit „na vlastní kůži“. A právě za tímto účelem prodejna FunBaby vznikla. 

Mysleli jsme na všechno

Prodejna je unikátní z více pohledů. Jedná se o extrémně velký kamenný obchod v tomto segmentu, kde bylo potřeba zkombinovat samotnou prodejní plochu s prezentačními plochami jednotlivých značek výrobků. Bylo také důležité vytvořit skladovací prostory, díky nimž by se ušetřil lidský čas při doplňování zboží, vyřešit umístění reklamačního oddělení, a v neposlední řadě myslet na bezpečnost dětí, které se v obchodě pohybují.
Při realizaci prodejny bylo potřeba řešit umístění velkého množství zboží a zohlednit přitom placené prostory pro prezentaci konkrétních značek.

Spolupráce s investorem proběhla na jedničku

Na základě požadavku investora byla z naší strany zpracovaná rešerše segmentu a následně rešerše již existujících prodejen FunBaby. Podobnou zkušenost máme například z realizací prodejen Notino, takže to pro nás nebylo nic složitého. 


Z podkladů rešerší jsme pak vytvořili 3D návrh s rozdělením space planu celé prodejny, který jsme intenzivně konzultovali napříč naším týmem, ale i s celým týmem FunBaby.


„V první řadě musím vyzdvihnout práci s investorem – celou rodinou Fialových, především pak s panem Lukášem Fialou. O projekt se enormně zajímal, chápal jeho důležitost a přišel se spoustou námětů a myšlenek, které usnadnily řešení dílčích prvků. Zároveň si i od našeho týmu nechal některé věci doporučit,“ pochvaluje si generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta a dodává, že „spolupráce byla na jedničku“.
V prodejně FunBaby jsme se postarali o kompletní vybavení – od nábytku přes prodejní stojany až po branding.

Velká prodejna, kompaktní řešení

V prodejně si každý může vyzkoušet nepřeberné množství produktů a rovnou si je i odnést, případně servisovat. „Podařilo se nám totiž vyřešit jak dostatek úložných prostor pro skladování a následné doplňování zboží, tak i samostatný sklad o velikosti 80 m2,“ vysvětluje Bárta. Kočárky, autosedačky, potřeby pro krmení a přebalování nebo hračky jsou tedy vždy dostupné na místě a zákazníci nemusí na nic čekat.

Místo, kde je pro celou rodinu radost nakupovat

Nová prodejna FunBaby je místo, kam můžou přijít maminky v očekávání, ale klidně i celé rodiny, kterým se narodilo třetí dítě. Zaměstnanci se o ně perfektně postarají a ve všem poradí. Všichni si tu zkrátka najdou to své, a to i tatínci. Ti si například mohou sednout do dvoumetrové autosedačky a vyzkoušet si, jak se jejich dětem sedí v autě.


Naším cílem bylo vytvořit prodejnu, ve které se budou cítit dobře děti i dospělí a která v nich zanechá určitou emoci. „Myslím, že se nám na tomto projektu podařilo vytvořit místo, kde rodiče koupí vše, co jejich malé ratolesti potřebují, a to od těch zrovna narozených až po předškoláky. U vybavení jsme také kladli velký důraz na oblé hrany, aby rodiče mohli v klidu vybírat a neměli strach, když jejich děti pobíhají po prodejně,“ říká Bárta.
Regály na drobné zboží jsme olemovali kovovou konstrukcí v brandových barvách FunBaby.

Na grand opening nechyběly ani maminky z řad celebrit

Slavnostní otevření nové prodejny FunBaby proběhlo 11. května 2023. Zúčastnily se ho i Monika Bagárová, Dominika Myslivcová nebo Agáta Hanychová, které kromě šoubyznysu spojuje i mateřství. Nůžky k přestřižení pásky dostal do rukou vnuk zakladatelů společnosti, který symbolizuje třetí generaci této rodinné firmy. Přejeme prodejně mnoho spokojených zákaznic a zákazníků!


Plánujete otevřít novou prodejnu nebo přemýšlíte o redesignu té stávající? Obraťte se na Bakof group. Vymyslíme pro vás řešení, které nikdo jiný nemá!


Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o novou prodejnu