Vista Resort - Česko, Praha

Kompletní proměna interiérů Vista resortu v Praze

Celková rekonstrukce interiérů luxusního resortu Vista v Praze zahrnovala nové vybavení pokojů, firemního zázemí a restaurace, ale také zařízení posilovny a spa. Pracovníci Bakof group se pustili do jedné z největších zakázek. Následující řádky popisují, jak práce probíhaly.
Rekonstrukce zahrnovala šatny, wellness, lobby, restauraci, vinotéku i samotný hotel s asi 30 pokoji a bytem majitele resortu.

Zaměření, vývoj, konstrukce a montáž v jednom

Vista resort je luxusní hotelový komplex, na jehož kompletní rekonstrukci se podílel tým Bakof group. Jednalo se konkrétně o šatny, wellness, lobby, restauraci, vinotéku i samotný hotel s asi 30 pokoji a bytem majitele resortu. 


Prvním krokem byla základní vizualizace a schématické výkresy od architektů. „Spolupráce s architektem Ctiradem Musiolem i celým jeho týmem v ateliéru Pietra byla skvělá a jejich služeb využíváme i v dalších projektech,” popisuje generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta.
Celková realizace byla živá a některé detaily jsme ladili až na místě.

Naším úkolem bylo zaměření, vývoj, konstrukce a samotná montáž. Prostě tak, jak jsme my i zákazníci zvyklí, ovšem se zvláštním důrazem na originální design interiéru. Vzhledem k tomu, že část budovy se už rekonstruovala, byla realizace zakázky celkově živá. V původní, nerekonstruované části stavby bylo potřeba doladit nepřesnosti tak, aby zdi i podlahy byly dokonale rovné a vybavení do interiéru přesně zapadlo. Spoustu věcí jsme řešili za pochodu a ladili ty nejmenší detaily ke spokojenosti klienta. 
Jednalo se o jednu z největších zakázek, které jsme získali.

V průběhu prací se materiály vzorkovaly, testovaly a upravovaly. Pracovníci se věnovali montáži i vývoji a na projektu tak dělalo několik týmů zároveň –⁠ montážníci, konstruktéři a koordinátoři. „Největší výzvou bylo splnění přání architektů i investora. A to se povedlo,” komentuje výsledek rekonstrukce Dalibor Bárta.


Luxusní, přírodní materiály a útulné prostředí

Klient kladl důraz především na nádherné, elegantní dřevo, které dokázalo z interiéru hotelového resortu vykouzlit útulný a hřejivý prostor. Celým objektem se tak prolíná hrubá dubová dýha, nerez, lakovaný kov nebo akrylát. Investice jen do nábytku se vyšplhala k částce téměř 1 milion eur.
Klient kladl důraz především na luxusní, přírodní materiály, které z interiéru hotelového resortu vykouzlily útulný a hřejivý prostor.

Cesta k unikátnímu projektu vedla přes výběrové řízení

Zakázku jsme získali díky kontaktu na pražského architekta. Absolvovali jsme výběrové řízení, které jsme vyhráli, a porazili tak giganty v navrhování a vybavování interiérů hotelů. Zároveň se jednalo o naši první zakázku takového druhu a rozsahu, neboť dosud jsme pracovali pouze na určitých částech celku.  


Vzhledem k omezením kvůli epidemii covidu trvala realizace přibližně jeden rok – v důsledku koronavirových omezení byli naši pracovníci bohužel nuceni opakovaně renovaci interiérů přerušit. Majitel resortu se rozhodl využít času, kdy nemohl podnikat naplno, k rekonstrukci původního resortu a k výstavbě nové části. „S ohledem na nadšené reakce majitele si, myslím, mohu dovolit říct, že se nám podařilo vytvořit zcela unikátní interiér,” dodává Dalibor Bárta. 
Přírodní materiály dominují i hotelové vinárně.

Chtěli byste interiéru vašeho hotelu či restaurace dopřát styl a vdechnout mu nový život? Ozvěte se nám a domluvte si nezávaznou schůzku. Náš tým patří k naprosté špičce ve svém oboru a bude nám ctí věnovat péči i vašemu projektu.  


Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o vybavení hotelu