Jameson - Německo

Prodejní stojany pro Jameson Whiskey v Německu

Stylový nákup Jameson Whiskey si mohou zákazníci užít i v supermarketech, jako je Lidl nebo Kaufland. Tým Bakof group se tentokrát zabýval návrhem a výrobou prodejních stojanů do obchodů v Německu. Podívejte se, jak probíhala tato zakázka v rámci několikaleté spolupráce s koncernem Pernod Ricard.Značka Jameson Whiskey si pro realizaci stylových prodejních stojanů vybrala Bakof group.

Lahve whiskey přímo ze „sudu“

Aby se výrobek v supermarketech dobře prodával, zákazníka je důležité především zaujmout. V nepřeberném množství zboží, které obchod nabízí, se může nakupující snadno ztratit, proto se vyplatí požadovaný produkt odlišit a zvýraznit. Značka Jameson Whiskey zvolila stylové stojany, které upoutají na první pohled, a pro jejich realizaci si vybrala Bakof group.Úkol zněl jasně –⁠ vytvořit dřevěné prodejní stojany do supermarketů, jako je Lidl, Makro a Kaufland, a k tomu posezení pro zákazníky. Zakázka zahrnovala komplexní řešení, proto jsme začali u jednoduchých skic, pokračovali s 3D vizualizacemi, vzorováním, výrobou a závěrečnou tečkou byla dodávka hotových stojanů do Německa. 
Začali jsme u skic nového stojanu a posezení.


Vzhled i funkčnost jsou občas výzvou

Společnost Pernod Ricard, pod kterou Jameson Whiskey spadá, kladla důraz na přírodní materiály –⁠ chtějí být totiž zelenou firmou, a nejen co se barvy stojanů týče – proto jsou všechny stojany ručně natírané přírodními barvami a každý kus je originál. Dalším požadavkem, který se nám povedlo úspěšně splnit, bylo promítnutí tvaru sudu do stojanů.


U stojanů nešlo pouze o vzhled, ale také o funkčnost – bylo potřeba, aby každý z nich unesl asi 80 kg zboží v podobě lahví, aniž by se převrhl. V Bakof group jsme vytvořili několik prototypů, provedli jejich testování a vychytali všechny mouchy, načež jsme odvezli do Německa přibližně 150 objednaných stojanů. Doprava byla součástí zakázky.Do Německa jsme odvezli přibližně 150 objednaných stojanů Jameson Whiskey.


Přání zákazníka je pro nás na prvním místě

Konečnou podobu produktu vždy konzultujeme s klientem a snažíme se mu co nejvíce vyjít vstříc. Zároveň se snažíme brát ohled i na to, aby konečná podoba pokud možno co nejvíce komunikovala s designem prodejen a regálovými systémy. Pro Jameson Whiskey jsme v průběhu dvou až tří týdnů vytvořili asi 5 návrhů vizualizací. Vítězný návrh jsme posléze ladili do nejmenších detailů, abychom vyhověli všem designovým, ekologickým i technickým požadavkům a přitom se s náklady vešli do rozpočtu


Součástí výroby bylo i zajímavé gravírování nápisu pomocí laseru. Pracovníci Bakof group tak obohatili standardní prodejní stojan o ekologický rozměr – stačí odmontovat nevyhovující části a nahradit je jinými. Tím jsme beze zbytku splnili přání zákazníkaVšechny stojany Jameson Whiskey jsou ručně natírané přírodními barvami a každý kus je originál.


Spolupráce s jedničkami v oboru

Jameson Irish Whiskey patří do koncernu Pernod Ricard Group, s jehož německou centrálou spolupracujeme jako jeden z hlavních dodavatelů. „Podílíme se na pravidelných zakázkách v řádech milionů už 3 roky. Jameson je nejvyšší liga. Spolupracovat s touto značkou je jako hrát fotbalovou Ligu mistrů,“ hodnotí zakázku pro Jameson generální ředitel Bakof group Dalibor Bárta. 


Potřebujete vizuálně zvýraznit svůj produkt mezi ostatními? Nebo máte jasnou představu a jen nevíte, jak ji realizovat? Ozvěte se nám a rádi s vámi probereme všechny vaše potřeby a možnosti. K realizaci u nás není nikdy daleko!Zdroj fotografií: Bakof group

Mám zájem o prodejní stojan